Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Chrámový odpust Zoslania Svätého Ducha

V dňoch 22.-23. máj 2010 sa v chráme pri kláštore redemptoristov v Michalovciach uskutočnila odpustová slávnosť Zoslania Svätého Ducha.

V sobotu sa program začal modlitbou sv. ruženca a  veľkou večierňou. V príhovore po večierni redemptorista o. Metod hovoril o kňazstve.

Počas archijerejskej svätej liturgie košický eparcha Milan CSsR vysvätil pre košickú eparchiu troch diakonov. Po sv. liturgii sa prítomní modlili akatist k Svätému Duchu.

no images were found

V nedeľu ráno bola utiereň a po nej svätá liturgia. Potom nasledovala modlitba sv. ruženca a archijerejská sv. liturgia, počas ktorej vladyka Milan CSsR vysvätil za kňaza redemptoristu Miroslava Bujdoša.  Po liturgii vladyka Milan viedol modlitbu za kňazov a potom bolo myrovanie a obchod okolo chrámu.

no images were found

Na odpustovej slávnosti sa zúčastnili košický protosynkel, eparchiálni kňazi, diakoni, redemptoristi z michalovskej a bratislavskej viceprovincie, redemptoristi z Poľska a ďalší hostia. Počas archijerejskej sv.  liturgie spieval chrámový zbor sv. Jozefa.

Modlíme sa a veríme, že táto kňazská vysviacka nebola posledná, že Boh povolá do radov redemptoristov aj ďalších mužov, ktorí svoj život zasvätia dielu evanjelizácie.

daatma

Kázeň vladyku Milana CSsR (sobota 22. máj 2010)

Príhovor o. Metoda CSsR o kňazstve (sobota 22. máj 2010)

Kázeň vladyku Milana CSsR (nedeľa 23. máj 2010)

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
  • Myšlienky Sv. Alfonza Mária de Liguori

  • Odpustová slávnosť v Stropkove