Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Generálny predstavený redemptoristov sa stal viceprezidentom Unie generálnych predstavených

Rím 1. decembra (TK KBS) „Objať budúcnosť s nádejou. Zasvätení na ceste s Božím ľuďom“ – tak znela hlavná téma 86. zhromaždenia generálnych predstavených, ktoré sa konalo v dňoch 25. – 27. 11. 2015 v Ríme. Okrem spomínanej témy, v ktorej veľkú časť venovali reflexii nad synodou o rodine, na ktorej sa zúčastnili niektorí prítomní generálni predstavení, si účastníci zhromaždenia zvolili aj novú výkonnú radu na obdobie 2015 – 2018. Prezidentom Únie generálnych predstavených (USG) sa stal Mauro Johri, generálny minister Menších bratov kapucínov, a za viceprezidenta bol zvolený Michael Brehl, generálny predstavený redemptoristov. 
 
Do rady boli zvolení ďalší desiati generálni predstavení jednotlivých reholí či spoločnosti. Bola ocenená snaha USG kráčať s Cirkvou, ako k tomu podnecuje pápež František. Z jednotlivých príspevkov a diskusií zároveň reagovali na zasvätený život dnes, ktorý je vcelku veľmi diskrétny, zameraný sám na seba, hanblivý v prevzatí svojho miesta v Cirkvi. V tomto zmysle by mal prevziať väčšiu iniciatívu a prehĺbiť sa v externej komunikácii, pretože chýba verejný hlas zasvätených. Na zhromaždení sa ďalej dohodli na témach, ktorými by sa mali v budúcnosti zaoberať, a to je správa majetkov inštitútov, finančné zneužívanie a transparentnosť, sexuálne zneužívania, starnutie inštitútov, ako aj riešenie smerovania časti sever – juh Európy, nerovnomernosť medzi „veľkými“ a „malými“ kongregáciami vzhľadom na sily a možnosti pôsobenia, neklerikálne kongregácie a ich miesto v živote Cirkvi. Chcú sa venovať aj skúmaniu možnosti, aby sa rehoľníci – bratia mohli stať predstavenými v miešaných inštitútoch, a chcú sa otvoriť možnosti riešiť na stretnutiach USG, ako konkrétnou solidaritou odpovedať na drámy v jednotlivých častiach sveta.
Zdroj: internetová stránka TK KBS

 

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email