REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Minister obrany SR Jaroslav Naď udelil Pamätnú medailu bývalým príslušníkom PTP v Košiciach

Dňa 21, októbra 2022 o 14,00 hodine sa v Košiciach na Hlavnej 68, pri pamätnej tabuli obetí komunistického režimu bývalým príslušníkom Vojenských táborov nútených prác – VTNP, a Pomocných technických práporov – PTP, uskutočnilo slávnostné odovzdávanie Pamätných medailí ministra obrany SR. Táto nevšedná udalosť sa konala pri príležitosti 5. výročia odhalenia pamätnej tabule príslušníkov PTP v Košiciach, za účasti ministra obrany SR Jaroslava Naďa a Čestnej stráže OS SR.

Minister obrany SR PhDr. Jaroslav Naď, PhD, udelil Pamätné medailí siedmym bývalým príslušníkom PTP z košického kraja. Túto medailu si osobne prišli prevziať piati bývalý príslušníci PTP. Dekrét o udelení tejto medaily prítomným odovzdal Náčelník generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko.

Medzi ocenených patrí aj náš 93 ročný spolubrat o. Michal Roško CSsR.- člen rehoľnej komunity redemptoristov v Michalovciach, ktorý vzhľadom na svoj pokročilý vek a zdravotný stav, sa vyššie spomínanej slávnosti osobne nezúčastnil, ale pamätnú medailu pre neho z rúk pána ministra obrany SR Jaroslava Naďa, prevzal rehoľný spolubrat o. Ján Jozef Oharčák CSsR.

Celú túto slávnosť moderoval pán Peter Sandtner – čestný predseda Konfederácie politických väzňov Slovenska – KPVS. Počas tejto slávnosti zazneli aj dve básne od pána Jána Onda z Košíc – bývalého príslušníka PTP.Na tejto slávnosti sa zúčastnili aj primátor mesta Košice Ing. Jaroslav Polaček, a pomocný košický biskup Mons. Marek Forgáč. Obaja sa prítomným aj v krátkosti prihovorili a Mons. biskup Marek Forgáč na záver tejto slávnosti viedol modlitbu a prítomným udelil požehnanie.

Autor: o. Ján Jozef Oharčák CSsR

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza