REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Sväté Misie v Novosade

V dňoch 27. 2. až 6. 3. 2016 sa konali sväté misie vo farnosti Novosad. Do farského chrámu prichádzali aj veriaci z okolitých filiálok (Zemplínske Jastrabie, Sirník, Hraň a Kysta). Povzbudením bola aj hojná účasť veriacich z rímskokatolíckej farnosti. Misijný tím tvorili o. Jozef Jurčenko CSsR a o. Miroslav Bujdoš CSsR.

Ďakujeme o. Vladimírovi Geletkovi, farárovi tejto farnosti, spolu s jeho manželkou Andreou a deťmi Matúškom a Laurou za prejavenú dôveru, ubytovanie, čas strávený pri spoločnej modlitbe v súkromí domova, zaujímavé rozhovory. Naša vďačnosť patrí aj kaplánovi o. Stanislavovi Činčárovi s manželkou Monikou a deťmi Sofiou a Dominikou. V obidvoch týchto kňazských rodinách sme zažívali obetavosť, ochotu, snahu a v neposlednom rade výborné jedlo.

Čas svätých misií je pre misionárov privilégiom, alebo až výsadou, hovoriť o niekom tak veľkom, ako je Boh. Pre zúčastnených veriacich je darom, pretože majú príležitosť o Bohu nielen počúvať, ale môžu ho skutočne zažiť.

Nech Matka ustavičnej pomoci ochraňuje všetkých, ktorí sa zúčastnili svätých misií vo farnosti Novosad a zvlášť ich duchovných pastierov o. Vladimíra a o. Stanislava s rodinami.

 

o. Miroslav Bujdoš CSsR

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza