Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Víkend pre rodiny v Stropkove

„Presvedčenie, že ochránime svoje deti, pred robením vlastných chýb, je naivnou predstavou.“

V dňoch od 15. do 17. februára 2019 sa konal v kláštore redemptoristov v Stropkove víkend pre spoločenstvo rodín z hnutia Svetlo – život, pod názvom „oáza modlitby“. 10. manželských párov pod vedením o. Miroslava Bujdoša CSsR sa zamýšľalo nad témami ako „komunikácia v rodine“, alebo „komunikácia s Bohom“. Spoločná modlitba, vzájomne zdieľanie, spovede, vytváranie spoločenstva a ešte o mnoho viac, bolo súčasťou víkendového programu. Z podobenstva o márnotratnom synovi zaznelo ponaučenie „predstava rodičov, že dokážu svoje deti ochrániť pred robením vlastných chýb, je len naivitou. Našou úlohou je deťom ukázať, čo je potrebné spraviť, keď si chybu uvedomím“. V tomto príbehu nás tak márnotratny syn, ako aj jeho Otec povzbudzujú k snahe hľadať si cestu k sebe navzájom. Otec nás učí používaniu jednoduchého gesta objatia tých, ktorí si to zdanlivo nezaslúžia. S mladším synom sa môžu stotožniť práve tí, ktorí hľadajú pomoc a pochopenie práve tam, kde ono skutočne je – u Nebeského Otca. Starší syn je výstrahou pre tých, ktorí navonok zostávajú verní, ale vo vnútri sa vzďaľujú. 

Nech slová žalmu, ktoré boli mottom víkendu: „Pána chcem velebiť v každom čase, moje ústa budú ho vždy chváliť“ sa naplnia v životoch rodín.

 

o. Miroslav Bujdoš CSsR

 

Autor fotografií: Michal Petrilak st.

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email