REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Duchovná obnova v Tatrách

Druháci cirkevného gymnázia sv. Mikuláša v Starej Ľubovni, prežívali svoju duchovnú obnovu uprostred Tatranskej prírody 4.-5. apríla 2019 v Tatranskej Lesnej. Dve triedy druhého ročníka spolu s triednymi profesorkami pozvali redemptoristov br. Gorazda Figuru CSsR a o. Miroslava Bujdoša CSsR, aby im rozprávali o vzťahu s Nebeským Otcom. Program tvorili katechézy, osobné svedectva, slávenie Eucharistie, večerná krížová cesta, ktorá sa zakončila odovzdaním svojich hriechov v spovedi. Študenti túto sviatosť zmierenia využili s otvoreným srdcom, o čom svedčí aj fakt, že posledná spoveď sa skončila tesne pred polnocou. Znova sa potvrdilo, že v mladí ľudia sú odhodlaní pracovať na skvalitňovaní svojho života, názorov, postojov, … . Povzbudivým je to, že za vzor si berú Ježiša Krista. Zaznievalo upozornenie: „dobre zváž, komu dovolíš, aby ti hovoril do života. Samozvaných radcov tento svet profiluje a ponúka. Musíme s tým rátať. Dobre zvážme, koho rady a názory príjme za svoje.“

Svedectvo jednej z účastníčok: „otče vážim si, že ste medzi nás prišli, že ste hovorili o Bohu našim jazykom, zdá sa mi, že som rozumela všetkému, čo tu zaznievalo, ďakujem za spoveď, ďakujem, že nás nesúdite za to akí sme, ale v každom z nás ste dokázali nájsť nejaké dobro, …, upriamili ste našu pozornosť na dobro, ktoré je v nás – ďakujem za všetky moje spolužiačky a spolužiakov“.

Bože, žehnaj cirkevnému gymnáziu sv. Mikuláša v Starej Ľubovni študentov, ktorí majú otvorené srdcia, ktorí majú odvahu prijať autority a daj Pane autoritám – celému pedagogickému vedeniu múdre srdcia, aby študentov viedli k skutočným – tvojim hodnotám.

 

o. Miroslav Bujdoš CSsR

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza