REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Začiatkom októbra k nám zavítajú mladí umelci zo Starej Ľubovne. V gréckokatolíckej farnosti Matky Ustavičnej Pomoci, ktorú spravujú redemptoristi vzniklo pozoruhodné umelecké dielo – hudobné predstavenie „Evanjelium o Márii“. Iniciátorom tohto diela bol o. Vladimír Kišák, redemptorista momentálne pôsobiaci v  Starej Ľubovni. Predstaví sa vyše 50 účinkujúcich zo Starej Ľubovne a z okolia. Krásne dielo prekvapuje o to viac, že za mikrofónmi nestoja žiadni profesionáli a na hudobných nástrojoch hrajú zväčša žiaci a absolventi Základnej umeleckej školy v Starej Ľubovni. Niekoľko mesiacov tvrdej driny sa ukázalo veľmi plodným a požehnaným.

Predstavenie sa uskutoční v Mestskom kultúrnom stredisku v nedeľu 10. októbra 2010 o 14.30 hod z príležitosti odpustu Arcibratstva svätého ruženca pri kláštore redemptoristov v Michalovciach. Počet miest je obmedzený, preto je potrebné zakúpiť si vstupenky (za 2€) v kláštore redemptoristov.  Toto podujatie organizujú redemptoristi v spolupráci s mestom Michalovce.

Celým kultúrnym podujatím sa tiahne dejová línia, ktorá opisuje životný príbeh najvýznamnejšej ženy v dejinách. Jej cnosti a skutky lásky sú popísané sprievodným slovom a taktiež vyspievané piesňami rôznych žánrov. Cieľom tohto predstavenia je priniesť nielen radosť a potešenie ľuďom, ale aj hudbou osláviť Boha a Presvätú Bohorodičku, Pannu Máriu. Kresťanské umenie chce svojím štýlom rozprávať o diele našej spásy, o zmysle ľudského života, o najvznešenejšom ideále ľudskosti akým je Ježiš Kristus a jeho matka, Mária.

Keďže premiéra a následné vystúpenia prekvapili obrovským záujmom, začalo sa malé turné týchto mladých umelcov. Teraz toto krásne hudobné predstavenie budú môcť počuť a vidieť aj Michalovčania. Všetkých, ktorí majú radi umenie, hudbu a kultúru srdečne pozývame na krásny duchovný a umelecký zážitok.

o. Metod Lukačik CSsR

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza