Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Formačný deň viceprovincie

Vyše polovica, presnejšie sedemnásť členov našej viceprovincie, malo v Stropkove 23.11.2019 svoj formačný deň. Pozvaným hosťom bol pán Marián Kolník, ktorý pri svojich povinnostiach, prednáškach a úlohách manažéra nezabúda žiť život s Bohom. Akoby takou nosnou témou formačného dňa bolo LÍDERSTVO. Pán Kolník nám hovoril o tom, čím by sa mal vyznačovať správny líder, aké vlastnosti by mal mať a ako by sa mal zachovať v rôznych situáciach života. Jednou z hlavných vlastností lídra by mala byť dôveryhodnosť a prirodzená autorita. Líder nie je ten, kto o všetkom sám rozhoduje, ale ktorý v spolupráci s inými tvorí spoločnú víziu. Dáva aj ostatným možnosť rozvíjať sa a podnecuje ich k vlastným nápadom a usilovnosti. Líder je hlavne dobrým príkladom pre tých druhých – povedal medzi iným pán Marián.

V ďalšej časti stretnutia pán Kolník hovoril o dôvere a vzťahoch, bez ktorej nemôže fungovať nijaké spoločenstvo, firma, rodina a pod. Dôveru prirovnal k akváriu, v ktorom plávajú vzťahy. Počas stretnutia sme nezabúdali na náš vzťah s Bohom, ktorý sme medzi iným vyjadrili aj modlitbou tretej a šiestej hodinky. 

 

o. Jozef Troja

 

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email