Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Liturgia byzantského obradu z II. Vatikánskeho koncilu zaznie v éteri

Vatikán 20. januára (TK KBS) Pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov bude Vatikánsky rozhlas vysielať Božskú liturgiu byzantského obradu, ktorá sa konala počas Druhého vatikánskeho koncilu v Bazilike svätého Petra.

Na liturgii sa zúčastnili spevácke zbory rôznych tradícií. Liturgia sa konala v rôznych jazykoch (vrátane gréčtiny, cirkevnoslovančiny, latinčiny). Na liturgii spieval napríklad spevácky zbor Pápežského ruského kolégia („Russikum“) pod vedením jezuitu Ludwiga Pichlera. Unikátny záznam liturgie z archívu Russikum poskytol ruskej redakcii kanadský kňaz narodený na Ukrajine Daniel Galadza, teológ a liturgista, žiak Pichlera. Záznam bol obnovený a digitalizovaný Vatikánskym rozhlasom.

Plná verzia Božskej liturgie bude vysielaná v dvoch častiach vo Vatikánskom rozhlase po svätej omši v ruštine, ktorá sa vysiela každú druhú a štvrtú nedeľu v mesiaci. Prvá časť sa bude vysielať v nedeľu 24. januára, druhá v nedeľu 14. februára.

 

Zdroj: TK KBS

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email