Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Ľudové misie v Matovciach

Obec Matovce sa nachádza na hlavnej, dnes veľmi frekventovanej, z Giraltoviec do Svidníka. Pôvodne obec patrila do farnosti Soboš. Dnes sú Matovce a Soboš filiálkami farnosti Fijaš. Veriaci z Matoviec mali možnosť prvý raz prežívať sväté misie vo svojej obci. V minulosti, ešte pred rokom 1950, sa ich mohli dnes už najstarší obyvatelia obce zúčastniť v Soboši. Pred niekoľkými rokmi sa misie uskutočnili aj vo farskom chráme na Fijaši.

Do Matoviec prišli misionári redemptoristi, o. Milan a o. Atanáz. Spoločne s veriacimi prichádzali v dňoch 17. – 25. október 2009 do chrámu na kopci nad obcou, dopoludnia i popoludní, kde Boha spoločne oslavovali, ďakovali mu a prosili ho o všetko potrebné pre spásu svoju, svojich blízkych ale aj všetkých ktorí tvoria toto farské spoločenstvo. V rámci sv. misií mali veriaci príležitosť zamyslieť sa nad dôležitými témami, ako napríklad Boh je láska, hriech, pokánie, obrátenie, smerovanie života, manželstvo, eucharistia, modlitba. Počas obnovy krstných sľubov mohli prítomní urobiť Ježiša Pánom svojho života. V sobotu si pripomenuli, aké je miesto Presvätej Bohorodičky v Božom pláne a aká má byť naša úcta k nej. Misionári navštívili chorých v obci, bola aj obnova manželských sľubov, či krížová cesta po obci.

no images were found

Na konci liturgie správca farnosti poďakoval misionárom za ich pôsobenie v tomto spoločenstve a prítomných veriacich vyzval, aby aj naďalej pokračovali v horlivosti pre Božie veci, aby koniec misií nebol aj koncom ich snáh o zmenu ich života.

daatma

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza