Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Ľudové misie v Nacinej Vsi

Gréckokatolícki veriaci v minulosti patrili do farnosti Voľa, kde bol farský chrám. V rokoch 1991 – 1993 postavili si v Nacinej Vsi vlastný chrám, ktorého patrónmi sú Slovanskí apoštoli sv. Cyril a Metod. Pri chráme boli farské priestory, kde bol ubytovaný kňaz. Dňa 25. októbra 2008 sa uskutočnila posviacka novej farskej budovy v blízkosti chrámu, čím sa opäť urobil výrazný krok vpred v rozvoji farnosti.

Keďže táto farnosť je veľmi mladá, ľudové misie sa v nej ešte nikdy neuskutočnili. Veriaci prichádzali s očakávaním, čo im misionári redemptoristi (o. Milan zo Starej Ľubovne a o. Atanáz z Michaloviec) ponúknu. Misijný program v dňoch 24. január až 1. február 2009 bol podobný ako na iných farnostiach, teda modlitebné stretnutia dopoludnia i popoludní, samostatné stretnutia s jednotlivými stavmi (ženy, muži, deti, mládež), návšteva chorých, vysluhovanie sviatostí, obnova krstných a manželských sľubov, poďakovania a prosby k Matke ustavičnej pomoci. Napriek škaredému počasiu a veľmi frekventovanej ceste sa krížová cesta uskutočnila po uliciach obce. Svätých misií sa s horlivosťou zúčastňovali aj veriaci z Lesného a Vybuchanca.

no images were found

Miestny gréckokatolícky duchovný na zakončenie misií položil v chráme všetkým prítomným otázku, či sa cítia byť unavení. Po namáhavej práci je normálne, že prichádza pocit únavy. Máme však nádej očakávať tiež konkrétne ovocie, keďže sme sa namáhali. Aj preto veríme, že Boh vypočuje naše modlitby a naše farské spoločenstvo bude ešte horlivejšie pre Božie veci. Misionári dostali ako dar kladivo. Teraz robili „hrubú prácu“, na ktorú bol vhodnejší buldozér, ale keď sa vrátia o rok veríme, že už bude stačiť aj kladivo, ktorým sa už iba poopravia menšie nedostatky. Čas ukáže.

daatma

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza