Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Ľudové misie v Piskorovciach

Piskorovce sú filiálnou obcou Rafajoviec. Ľudové misie sa tu nikdy v minulosti neuskutočnili. Starší veriaci však spomínajú, potvrdzuje to aj kronika michalovského kláštora, že sa zúčastňovali na misiách v Rafajovciach (12.-20. marec 1938) a v Tokajíku (26. február – 5. marec 1944). Misie vo farnosti, teda v Rafajovciach, sa uskutočnili aj v máji 2005 a aj na týchto misiách sa radi zúčastňovali.

no images were found

Ľudové misie v dňoch 24. máj až 1. jún 2008 teda pre veriacich v Piskorovciach neboli čímsi úplne novým. Poznali program a vedeli, že misijné stretnutia vyžadujú viac času ako zvyčajne. Napriek tomu sa na misie redemptoristov tešili. O. misionára Milana privítali podľa starého zvyku, chlebom a soľou. Príhovor mal aj starosta obce. Potom sa spoločne v procesii odobrali do chrámu, kde sa začali sv. misie. V nedeľu sa k o. Milanovi pripojil aj o. Atanáz.

Misie v tomto spoločenstve veriacich prebiehali ako zvyčajne, teda dopoludňajšie modlitebné stretnutia so školou modlitby, stavovské stretnutia, krížová cesta po obci, sv. liturgie, vysluhovanie sviatostí. Deväť misijných dní uplynulo veľmi rýchlo.

Zvláštnosťou v tejto obci bolo, že azda prvýkrát misionári neboli navštíviť chorých, lebo nikto nebol prihlásený. Chvála Bohu, že v tejto obci nie je nikto tak vážne chorý, že by nemohol prísť do chrámu.

Na večerné liturgie prichádzali veriaci aj z okolitých spoločenstiev, zvlášť z Vyšného Hrabovca a Ďapaloviec. V piatok prišlo na stretnutie mládeže viac ako desať mladých z Ďapaloviec.

Na záver misionári ako poďakovanie nedostali namiesto kvetov kaktus, ale dostali trúbku (známu z jednej reklamy) a originálnu drevenú píšťalku, aby mohli trúbiť a pískať, zobúdzajúc tak veriacich k novému životu aj na iných farnostiach.

daatma

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza