Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Ľudové misie v Stebníku

Obec Stebník s takmer 350 obyvateľmi leží v severozápadnej časti Nízkych Beskýd. Gréckokatolíci z tejto obce patria do farnosti Chmeľova. Ľudové misie nie sú pre gréckokatolíkov neznámym pojmom. Uskutočnili sa tu už pred rokom 1950, ale málo kto si na ne pamätá. Niektorí však v novembri 2008 prichádzali na misie do Chmeľovej, preto už viacmenej vedeli, čo ich čaká.

no images were found

Ľudové misie v Stebníku viedli dvaja misionári redemptoristi – o. Milan a o. Atanáz. V čase od 7. – 15. novembra bolo málo priaznivé počasie, daždivo, hmla, jedným slovom sychravo. Veriacich ktorí sa za misie modlili a tešili sa na ne to ale vôbec neodradilo. Prichádzali s očakávaním nielen sa niečo nové dozvedieť, ale tiež povzbudiť sa vo viere, odovzdať Bohu radosti i starosti každodenného života. V čase misií bol priestor nielen na osobnú modlitbu, ale tiež na modlitbu za blízkych, blížnych a všetkých obyvateľov obce. V rámci misijného programu mali samostatné stretnutia ženy, muži, deti, mládež. Misionári navštívili chorých, viedli obnovu krstných a manželských sľubov. Modlitba krížovej cesty sa aj napriek zlému počasiu uskutočnila vonku.

no images were found

Na záver misií sa misionárom v mene veriacich poďakovali kurátor Peter Homza a správca farnosti o. Martin Gergelčík. Do obnovy misií je k dispozícii približne rok času. Je to veľmi dobrá príležitosť voviesť do života to, čo zaznelo z úst misionárov počas misijných stretnutí. O rok uvidíme, čo z toho sa naozaj uskutočnilo.

daatma

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza