Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Ľudové misie vo Vyšnom Hrabovci

Gréckokatolícki veriaci z obce Vyšný Hrabovec patrili ako filiálka pod Miňovce, neskôr pod Lomné a aktuálne sú súčasťou farnosti Rafajovce. Misie sa v tejto obci doteraz nikdy nekonali. Niektorí veriaci si už iba matne pamätajú na misie v Tokajíku (1944) alebo vo Valkove (1946), niektorí sa zúčastnili na misiách v Rafajovciach (2005) a v Piskorovciach (2008). Teraz mohli privítať misionárov aj vo svojom spoločenstve.

Redemptoristi o. Milan zo Starej Ľubovne a o. Atanáz z Michaloviec konali sv. misie v dňoch 6. – 14. jún 2009. Božie Slovo bolo hlásané vhod i nevhod. Veriaci oboch obradov, ktorí sa na misiách zúčastňovali, snažili sa nielen byť prítomní a počúvať Božie Slovo, ale tiež podľa svojich možností a schopností premieňať ho na život. Spoločná modlitba, škola modlitby, možnosť prijať sväté sviatosti a obnoviť si krstné a manželské sľuby, ale aj ďalšie stretnutia v rámci misijného programu boli príležitosťou stretnúť sa s Bohom a ešte viac ho spoznať a zaľúbiť sa doň.

Aj keď dvakrát počas misií padal ľadovec a počasie nebolo vždy ideálne, veriaci sa týmto nenechali odradiť.

no images were found

Okrem kaktusov, ktoré misionári dostali, správca farnosti im podaroval malý vypínač, aby im pripomínal nielen pápežskú hymnu (Kde sa Petra chrám vypína), ale aj fakt, že sú pozvaní zapaľovať srdcia ľudí, ku ktorým sú poslaní.

daatma

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza