Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Dňa 2. marca 2011 prišli do kláštora redemptoristov v Michalovciach malí pútnici z Bokše, ktorá je dnes súčasťou Stropkova. Priviezol ich redemptorista o. Jozef Vojtila, správca farnosti Stropkov – Bokša.

O. Maroš mladým zvedavcom ukázal priestory redakcie Vydavateľstva Misionár, kde okrem časopisu Misionár vznikajú aj nové publikácie.  Potom v prikláštornom chráme Zoslania Svätého Ducha im o. igumen Jozef priblížil dejiny chrámu, zvlášť život a dielo bl. mučeníka Dominika Metoda Trčku, ktorého relikvie sú vystavené v chráme. Spoločne sa modlili, prosiac o príhovor bl. mučeníka. Malí pútnici tiež využili príležitosť a napísali niekoľko poďakovaní a prosieb, ktoré vložili do schránky pred relikviami. Aj tieto budú čítané 25. marca počas molebenu ku bl. mučeníkovi.

Po krátkej prechádzke v kláštornej záhrade sa ešte v priestoroch kláštora venoval malým pútnikom o. Michal, ktorý kedysi pôsobil vo farnosti Stropkov – Bokša.

Po pútnikoch z Nižného Hrabovca je to opäť pekný príklad, že keď sa chce, tak sa dá, a že prežiť školské prázdniny sa dá nielen pred počítačom či televízorom. Veríme, že ich príklad budú nasledovať aj ďalšie deti a mládež z našich farností.

daatma

no images were found

(Fotografie: Galéria-Kláštor Michalovce-Malí pútnici z Bokše – 7 fotografií)

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza