Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Mediálne školenie „Zasvätení ON-LINE 2“

V dňoch 4. – 6. septembra 2015 sa v Ružomberku uskutočnilo druhé mediálne školenie pre zasvätených „Zasvätení ON-LINE 2“. Školenia sa zúčastnil aj redemptorista z Michalovskej viceprovincie o. Miroslav Čajka CSsR a taktiež laička pracujúca v redakcii a vydavateľstve Misionár Katka Hlinková. Program začal v piatok podvečer sv. omšou a pokračoval do neskorých večerných hodín diskusiou na tému „Ako vnímame novinárov“. V sobotu bola na programe dňa práca v týchto workshopoch: Printový workshop, Televízny workshop, PR a komunikácia a Údržba a bezpečnosť internetových stránok. Otec Miroslav sa zúčastnil televízneho workshopu.  Všetci účastníci tohto workshopu si okrem iného vyskúšali aj prácu s kamerou, akú používajú profesionáli a tiež to, aké to je byť pred kamerou a hovoriť do mikrofónu. Po skončení prác v skupinách pokračoval večer program opäť diskusiou. Tentokrát na tému „Ako vnímajú novinári nás?“. Samozrejme počas dňa nechýbalo spoločné slávenie sv. omše a modlitba vešpier. Nedeľa patrila zhodnoteniu predchádzajúcich 2 dní a víziám a nápadom na možnosti nasledujúceho školenia.

Pre všetkých účastníkov to bol veľmi podnetný čas plný nových informácií a nápadov. Každý si odniesol to svoje, čo bude chcieť teraz aplikovať aj do praxe. Účastníci školenia sa rozišli so želaním, aby sa mohli takto stretnúť aj o rok a prehĺbili si tak opäť svoje vedomosti.

Katarína Hlinková

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email