Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Medzinárodný kongres redemptoristickej mládeže

V dňoch 9. – 14. augusta 2010 sa uskutočnil Medzinárodný kongres redemptoristickej mládeže vo Ľvove na Ukrajine. Na tomto kongrese sa zúčastnila mládež z 12 provincií a viceprovincií. Zo Slovenska nás bolo spolu 38 osôb, z michalovskej viceprovincie a bratislavskej viceprovincie. Michalovskú viceprovinciu reprezentovala mládež z farnosti zo Starej Ľubovne spolu s o. Jozefom Kišákom a br. Pavlom Hoherčakom.

Témou stretnutia bolo „Byť ako Ty“ – tzn. byť ako Ježiš. Každý deň mal svoju podtému. Každá podtéma bola spojená s niektorou biblickou udalosťou: „„Byť otvorený ako Ty – Krst Ježiša Krista“, „Hodnotiť ako Ty – Premenenie Ježiša Krista“, „Byť tichý ako Ty – Veľká sobota“, „Žiť ako Ty – Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista“.

Každý deň sme sa stretávali na spoločnej modlitbe, katechézach na danú tému, po katechéze bolo delenie sa v skupinách, boli aj zaujímavé workshopy, a večerný program sa niesol v znamení radosti. Určené provincie alebo viceprovincie mali pripraviť krátky program.

Fotografie z akcie (tiež: Galéria-Nezaradené-Medzinárodný kongres redemptoristickej mládeže – Ľvov – 64 fotografií):

no images were found

Pre mnohých účastníkov kongresu to bola možnosť spoznať východnú spiritualitu, ako aj spiritualitu redemptoristov. Na tomto stretnutí sme mali možnosť spoznať predstaveného redemptoristov o. Michala Brehla, ktorý s nami Slovákmi slúžil sv. liturgiu a povedal aj homíliu. Bol to nezabudnuteľný moment pre mládež zo Slovenska.

Srdečná vďaka patrí redemptoristom z Ľvova za srdečné prijatie a pohostenie, taktiež chceli by sme chceli poďakovať o. Jaroslavovi Štelbaskému – viceprovincialovi michalovskej viceprovincie, že podporil toto dielo modlitbami, ale aj finančnými prostriedkami.

o. Jozef CSsR a ostatní účastníci stretnutia

Fotografie z akcie sú tiež na: Galéria-Nezaradené-Medzinárodný kongres redemptoristickej mládeže – Ľvov 9.-14.8.2010 – 64 fotografií.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza