Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Mimoriadna kapitula Pražskej provincie a Bratislavskej viceprovincie

Od 13. do 17. februára 2017 sa v Bratislave na Jakubovom námestí č.5. uskutoční mimoriadna kapitula. Zídu sa na nej redemptoristi Pražskej provincie a Bratislavskej viceprovincie. Úlohou tejto kapituly je schváliť pripravené dokumenty nutné pre život novej provincie Bratislava – Praha: Stanovy, Pastoračný plán, Ekonomický plán, Plán komunitného života, a zvoliť vedenie provincie na aktuálne štvorročné obdobie.

Túto mimoriadnu kapitulu Bratislavskej viceprovincie zvolal P. Václav Hypius dekrétom z 13. októbra 2016. V tom istom čase a na tom istom mieste sa uskutoční aj mimoriadna kapitula provincie Praha. Táto mimoriadna kapitula bude poslednou kapitulou Bratislavskej viceprovincie a Pražskej provincie, pretože dekrétom generálneho predstaveného P. Michaela Brehla zo dňa 13. 9. 2016 dňom 13. 2. 2017 zanikajú obidve jednotky (1600 a 1603) a k rovnakému dátumu sa vytvorí nová provincia Bratislava-Praha (5800). Bude to zároveň aj prvá kapitula novej provincie.

Na kapitulu príde aj generálny predstavený kongregácie P. Michael Brehl a koordinátor Konferencie Európa, P. Jacek Zdrzałek. Aktívne sa kapituly zúčastní aj P. Metod Lukačik, viceprovinciál jednotky Michalovce, ktorá sa stane viceprovinciou novovzniknutej provincie. Svoje zastúpenie budú mať aj laické spoločenstvá, ktoré sú partnermi v misii redemptoristov.

 

zdroj: www.redemptoristi.sk, TS TKKBS

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email