Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Misie na ZŠ Andreja Kmeťa v Žarnovici

„…prosím, pokračujte ďalej v tomto skvelom projekte…“, vyslovila prianie pani Mgr. Jana Regulyová, riaditeľka ZŠ Andreja Kmeťa v Žarnovici v závere svätých misií. V dňoch 11.-13. februára 2019 do Žarnovice prišli redemptoristi s laickými dobrovoľníkmi, aby hovorili o vlastnej skúsenosti s Nebeským Otcom. Misijný tím tvorili Bianka Dzurjová, Patrik Sahajda, br. Gorazd Figura CSsR, o. Jozef Kišák CSsR a o. Miroslav Bujdoš CSsR.

Počas troch dní v triedach, na chodbách školy a v miestnom chráme sa hovorilo o Bohu, ktorému záleží na našom šťastí viac, ako niekedy nám samým. Mnohí pristúpili k svätej spovedi a odchádzali nielen plní zážitkov, ale odhodlaní na sebe pracovať. Nechýbali úsmevy na tvárach zúčastnených, ako aj slzy dojatia. Zaznievali slová: „…nikdy nedopusť, aby niekto po skúsenosti s tebou, začal o sebe pochybovať, … aby učiteľka odchádzajúc z tvojej triedy, začala ľutovať, že sa kedysi rozhodla pre učiteľstvo, nedovoľme, aby žiaci po skúsenosti z učiteľskou autoritou, nadobudli dojem, že sú neschopní a nedôležití, … aby spolužiaci po skúsenosti s ostatnými spolužiakmi získali presvedčenie, že nie sú dosť dobrí…“

Rodinná atmosféra a vzájomná ochota učiteľov a žiakov školy, vytvára pocit prijatia a povzbudenia na ZŠ Andreja Kmeťa v Žarnovici. Prajeme, aby práve tieto slová boli akýmsi hlavným motívom, prečo práve túto školu si žiaci, ich rodičia a v neposlednom rade aj všetci zamestnanci vyberajú za svoju. Nech naďalej pretrváva požehnanie na celom kolektíve ZŠ Andreja Kmeťa v Žarnovici.

 

o. Miroslav Bujdoš CSsR

]]>

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email