Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Modlitby pri relikviách bl. mučeníka D. M. Trčku – 25.5.2012

Májová spomienková slávnosť ku cti bl. mučeníka Dominika Metoda Trčku sa stala súčasťou duchovnej obnovy pred chrámovým sviatkom Zoslania Svätého Ducha, počas ktorého bude tento Boží príbytok slávnostne povýšený na Baziliku minor.

Po modlitbe ruženca o. Metod čítal počas molebenu ku bl. mučeníkovi poďakovania a prosby, medzi ktorými boli aj tieto poďakovania:

„Blahoslavený Dominik Metod, z celého srdca úprimne ďakujeme za orodovanie u Nebeského otca za nášho syna.“

„Bl. otec Dominik Metod ďakujem za vyslyšanie mojej prosby. Ochraňuj aj naďalej našu dcéru Evku.“

„Blažený o. Dominik Metod, ďakujem za vyslyšanie mojich prosieb za syna.“

Slávnostnú sv. liturgiu slávil o. Ján Blaško, protopresbyter z Medzilaboriec. Okrem redemptoristov s ním koncelebroval aj o. Ján Lemeš z Pozdišoviec. O. protopresbyter Ján v príhovore veriacim pripomenul, že stále po niečom túžime. Našou úlohou je poznávať Boha a žiť s ním radostne celú večnosť. Chceme stále niečo viac, čo v podstate nie je zlé, keď je to orientované na poznávanie Boha. Je ľahké Bohu ďakovať a chváliť ho, keď sa máme dobre, keď život ide podľa našich predstáv. Ale keď sa nám nedarí, často sa pýtame Boha: „Prečo?“ Na kríži sa Ježiš pýta svojho Otca: „Prečo si ma opustil?“ Odpoveď však nedostal. Nie preto, že by mu Otec nechcel odpovedať, alebo preto, že by Syn skutočne potreboval počuť odpoveď. Počujeme tam návod pre nás: „Otče, odovzdávam Ti svojho ducha.“ Bože, odovzdávam ti svojho ducha. Verím, že aj tento môj problém má zmysel. Je dôležité ďakovať Bohu aj v kríži a utrpení, ako to robil aj bl. Dominik Metod. Čo chce Boh od nás? Chce, aby sme boli tam, kde je aj on. Chce, aby sme prijali pozvanie byť tam, kde on je, kde prebýva. Potom logicky budem sa modliť, prichádzať do chrámu, správať sa slušne k manželke a deťom. Boh chce, aby sme boli šťastní. Aj Satan nám ponúka šťastie, ale je to úplne iné šťastie. Jeho predstavy o šťastí sú iné ako tie Božie. Diabol má rôzne formy, ako človeka oslovuje a ponúka mu šťastie. Je na nás, ktoré šťastie si vyberieme, či príjmeme klamlivé a príjemné klamstvo diabla, alebo sa rozhodneme pre Božiu pravdu. Koľko nás to stojí, aby sme naplnili výzvu: „Blažení čistého srdca.“ Je dôležité, aby sme žili nielen tým čo bolo a tým čo bude, ale aby sme žili prítomnosť, lebo Boh prehovára ku mne teraz.

Prítomní sa zapojili do modlitby príhovoru za uzdravenie duše i tela, zriekli sa Satana a prijali Ježiša Krista, aby napokon mohli prijať pomazanie olejom posväteným relikviami bl. mučeníka Dominika Metoda Trčku.

no images were found

(fotografie: Galéria-Kláštor Michalovce-Modlitby pri relikviách bl. mučeníka D.M. Trčku – 39 fotografií)

Spomienkovú slávnosť aj tentokrát  spestril a obohatil spevom Chrámový zbor sv. Jozefa.

O. igumen Jozef pozval všetkých prítomných na nasledujúcu spomienkovú slávnosť v mesiaci jún.

daatma

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza