Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Modlitby pri relikviách bl. mučeníka D.M. Trčku – 25.8.2011

Aj dnešný večer sa v Chráme Zoslania Svätého Ducha pri kláštore redemptoristov v Michalovciach zišli pútnici, ktorí chceli ďakovať Bohu a zároveň ho aj prosiť, na príhovor bl. mučeníka D.M. Trčku, o potrebné milosti a dary pre seba a svojich blízkych.

Dnešná slávnosť bola neobvyklá tým, že to nebola iba spomienka, ale priamo deň, kedy má bl. mučeník liturgický sviatok. Pútnikom nevadila ani prázdninová atmosféra, prijali aj poriadne vykúrený chrám.

Po modlitbe svätého ruženca o. Atanáz viedol moleben ku bl. mučeníkovi. Počas neho prečítal aj časť poďakovaní a prosieb, ktoré veriaci za mesiac august priniesli osobne do Michaloviec alebo ich poslali poštou či emailom.

Hlavným celebrantom svätej liturgie bol redemptorista o. Štefan Kitľan, duchovný správca sestier redemptoristiek vo Vranove nad Topľou – časť Lomnica. Spolu s ním slúžili o. protoigumen Jaroslav a o. Atanáz. O. Kitľan na začiatku príhovoru položil otázku, aké sú naše hodnoty. Je pre nás hodnotou utrpenie, kríž, mučeníctvo? V príhovore rozvinul myšlienku, že aj Kristus kráčal kráľovskou cestou utrpenia a kríža, ale našiel v tom spasiteľný význam, keďže toto bola cesta nielen na Golgotu, ale aj do slávy Pána. Aj my sme pozvaní, aby sme kráčali touto cestou, a naše utrpenie spájali s utrpením a krížom Ježiša Krista. Toto robili celé generácie kresťanov, ktorých dnes uctievame ako mučeníkov. Touto cestou kráčal aj protoigumen Dominik Metod Trčka. Na svete pre neho nebolo miesta, spoločnosť ho vyhodila zo svojho stredu. Putoval do väzenia. Aj tam však nezabudol na pozvanie niesť svoj kríž a Boh to ocenil.

Slávnosť bola zakončená modlitbou ku bl. mučeníkovi, ktorú sa denne modlíme v chráme po svätej liturgii.

Všetkých srdečne pozývame na odpustovú slávnosť bl. mučeníka Dominika Metoda Trčku, ktorá sa uskutoční v dňoch 27. – 28. august 2011.

daatma

no images were found

(fotografie: Galéria-Kláštor Michalovce-Modlitby pri relikviách bl. mučeníka D.M.Trčku – 11 fotografií)

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza