Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Modlitby pri relikviách bl. mučeníka D.M. Trčku

Dňa 25. septembra 2010 sa v prikláštornom chráme Zoslania Svätého Ducha v Michalovciach konali modlitby pri relikviách bl. mučeníka Dominika Metoda Trčku. Program stretnutia bol nasledovný:

16.45 hod. sv. ruženec

17. 15 hod. moleben k bl. mučeníkovi D.M. Trčkovi s prednášaním poďakovaní a prosieb

18. 00 hod. sv. liturgia

19.00 hod. modlitba za uzdravenie tela a ducha s pomazaním posväteným olejom

Hlavným slúžiteľom bol michalovský protopresbyter František Puci. V príhovore hovoril, že máme nasledovať príklad mučeníka D.M. Trčku, nebáť sa tých, ktorí zabíjajú telo. Kresťan je človek ktorý uveril, že Ježiš Kristus je Boh. V krste s Bohom uzavrel priateľstvo. Problém dnešného kresťana je, či je naozaj aj priateľom Ježiša Krista, v dobrom i zlom. V Dominikovi Metodovi máme príklad človeka, ktorý sa nebál. Čím sa ako kresťania prejavujeme v tomto svete? Vyznať Ježiša pred ľuďmi znamená odolať pokušeniu „nikodemizmu“, ktorý prišiel k Ježišovi tajne a v noci. Niekedy aj my chceme vyznávať svoju vieru podobne ako Nikodém, ale Ježiš hovoril, aby sme boli svedkami, na verejnosti. Sme pozvaní svedčiť vlastným životom, že Boh žije. Nebáť sa straty zamestnania či platu, alebo čohokoľvek iného. Aj my máme byť takí mučeníci ako bl. Dominik Metod? Každý má svoju cestu, ale máme byť svedkami, premôcť strach, spolupracovať s Bohom. Strach je ako zatiahnutá ručná brzda v aute. Ďaleko sa takto nedá zájsť. Hanbíme sa za Boha a nehanbíme sa za to, že máme strach? Je slabosťou byť dôsledný vo svojich zásadách? Prečo sa nehanbíme za svoje hriechy a za vieru v Boha sa hanbíme? Treba viac odvahy a statočnosti v našom živote. Je potrebná väčšia osobná, rodinná a spoločenská zaangažovanosť, kde sa má naše kresťanstvo prejavovať. Zvládnuť to všetko nám pomáha Svätý Duch. Prosme teda Svätého Ducha, ktorý dal silu aj mučeníkovi bl. Dominikovi Metodovi, aby aj nás posilnil vo vydávaní svedectva tomuto mestu i celému svetu.

Fotografie z modlitebného stretnutia sú na: Galéria-Kláštor Michalovce-Modlitby pri relikviách bl. mučeníka D.M. Trčku-16 fotografií):

no images were found

Aj dnešný večer mali veriaci príležitosť pristúpiť ku tajomstvu zmierenia, prijať Eucharistiu a pomazanie olejom, ktorý bol posvätený relikviami bl. mučeníka.

Toto modlitebné stretnutie sa koná vždy 25. v mesiaci. Je možnosť zúčastniť sa osobne alebo poslať svoje poďakovanie či prosbu, ktorá bude prednesená počas molebenu.

daatma

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza