Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Môj pohľad na duchovnú obnovu o duchovnom povolaní

Počas tejto duchovnej obnovy som zažíval požehnaný čas a uvedomoval som si slobodu Božieho dieťaťa, ktorú mi daroval nesmrteľný Boh. Počas piatka, aj keď som bol trochu unavený, ma zaujal večerný film, myslím, že s názvom CESTA. Rozprával o tom, ako otec putoval za svojím cieľom a robil to z lásky k svojmu synovi. Vtedy som si uvedomil, že aj ja sa musím vydať na cestu svätosti vo svojom povolaní a nevyberať si tú najľahšiu. V sobotu ma okrem iného povzbudilo aj evanjelium o slepcovi, s akou vierou a odvahou zvolal pred všetkými ľuďmi: „Ježišu, syn Dávidov, zmiluj sa nado mnou.“ A Ježiš, ktorý je mocný Boh, mu dal to, čo potreboval. Poobede som využil voľný čas na výlet von a trochu som poukazoval chlapcom mesto Stropkov, keďže to tu dobre poznám. Chlapcom sa mesto celkom páčilo. Voľný čas som využil aj na krátke štúdium o sv. Alfonzovi, zakladateľovi redemptoristov. Večer sme sa rozprávali o osobnostiach svätcov, ktorí boli redemptoristami. Ja som predstavil sv. Alfonza, svoj vzor. Aj ostatní chlapci sa pridali. Každý z nás vyzdvihol u svätca, ktorého predstavil, niečo výnimočné.

Otcovia redemptoristi nás povzbudzovali, aby sme sa nebáli dať pred Bohom najavo svoje emócie, aby sme nemlčali, ale pýtali sa, aby sme všade, kde sa len dá, hľadali vysvetlenie na všetko, čomu možno nerozumieme. Aby sme boli aktívni v otázkach viery a života.

Deň sme zakončili adoráciou pred eucharistickým Kristom, najprv spoločne a potom individuálne, čo bolo obohacujúce, lebo chvíle strávené so živým Bohom, ktorý nám ide v ústrety a volá každého po mene, sú už tu na zemi nebom. V nedeľu sme si tak trochu zhrnuli našu duchovnú obnovu a každý sa vyjadril, aký význam pre neho mala. Ohlasy boli iba pozitívne. Všetci sme si priali, aby sme mohli ešte zostať. Duchovnú obnovu sme zakončili sv. liturgiou v Chráme sv. Cyrila a Metoda a slávnostným obedom. Som vďační otcom redemptoristom za ich usilovnú prácu a ochotu pomôcť v každom smere.

Peter

odporúčame:

http://povolania.kbs.sk/akcie/co-sa-udialo/499-redemptoristi-preco-nie

 

no images were found

(fotografie: Galéria-Pastorácia povolaní-Duchovná obnova o duchovnom povolaní)


Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza