Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/src/Display/DisplayManager.php on line 79

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

"My máme Krista" – niekoľko myšlienok zo slávnosti bl. Metoda Trčku

„Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás.“ „Tieto slová sa napĺňali v časoch bl. o. Metoda Dominika Trčku, ale napĺňajú sa aj dnes“, poznamenal metropolita Ján Babjak SJ na archijerejskej sv. liturgii v Starej Ľubovni, počas odpustu bl. Metoda Dominika Trčku. Akatistom k Presvätej Bohorodičke v sobotu večer 28. marca veriaci spoločne s redemptoristami otvorili túto dlho pripravovanú slávnosť, ktorá sa uskutočnila pri príležitosti 50. výročia mučeníckej smrti bl. o. Metoda Dominika Trčku. Po sv. liturgii sa všetci prítomní mohli zúčastniť na spievanej krížovej ceste pod názvom: „Cesta vernosti“, v prevedení redemptoristov. Po požehnaní najsvätejšou Eucharistiou sa všetci pobrali naplnení duchom modlitby do svojich príbytkov.

neboli nájdené žiadne obrázky

V nedeľu 29. marca, počas archijerejskej sv. liturgie, prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ priviedol prítomných k úžasu takýmito slovami: „Chcem Vás poprosiť o niečo zvláštne: Pozývam Vás k modlitbe za všetkých komunistov, „bacharov“, za tých, ktorí sa pričinili o to, aby sme mali troch blahoslavených, bl. vladyku Gojdiča, bl. vladyku Hopka a bl. redemptoristu Trčku. Modlime sa za nich. V tom je veľkosť Božia. Veď apoštol Pavol písal: „Lebo tam kde sa rozmnožil hriech, tam ešte viac sa rozmnožila jeho milosť.“ Modlime sa za tých, ktorí bojovali proti Cirkvi. Ale modlíme sa aj za tých, ktorí bojujú proti Cirkvi aj dnes a to v skrytosti: pornografiou, drogami, atď. Pochopme, že my máme silnejšiu zbraň ako oni, my máme Krista! Kresťanská modlitba ide až po odpustenie nepriateľom.“ Na záver svojho príhovoru metropolita povzbudil prítomných veriacich posolstvom o zrelosti gréckokatolíckej Cirkvi na Slovensku a to práve po prenasledovaniach, aké vo svojej histórii zažila.

Možno nech slová: „My máme Krista“, vypovedané s hrdosťou z úst nášho najvyššieho predstaviteľa gréckokatolíckej Cirkvi na Slovensku, budú hlavným posolstvom a zároveň povzbudením pre nás všetkých pre ďalšie dni nášho života.

Miro Bujdoš CSsR

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email