REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Na Breakfestivale padol slovenský rekord

V nedeľu 26. júna 2016 v Červenom Kláštore sa už tradične konal Breakfestival. Hlavnou témou v poradí už siedmeho ročníka bola výzva: „Si kľúčový“. Organizátori podujatia, redemptoristi v spolupráci s mladými dobrovoľníkmi, sa rozhodli pokúsiť o slovenský rekord. V spojitosti so spomínanou témou skúsili z čo najväčšieho počtu účastníkov vytvoriť obrovský kľúč a tak zvýrazniť myšlienku tohto podujatia, že každý je tu kľúčový. Každý sa môže stať súčasťou riešenia, lebo my nie sme stvorení Bohom, aby sme sa len prizerali, poprípade komentovali a kritizovali. Svojou ochotou a odvahou môžeme priniesť riešenia a východisko z beznádejných situácií dneška. Slovenský rekord padol! Do akcie sa zapojilo 709 ľudí. Breakfestival si rokmi získal obľúbenosť hlavne u mladých rodín. Každoročne sem prichádzajú predovšetkým rodičia s deťmi, staré mamy a starí otcovia s vnúčatami. Rodinnú a pokojnú atmosféru, kde si manželia môžu nachvíľu oddýchnuť od uponáhľanosti a nárokov doby, pomáhajú v značnej miere dotvárať mladí dobrovoľníci, ktorí sú ochotní celú akciu venovať svoju pozornosť deťom v rozličných workshopoch a atrakciách.

Na slávnostnej liturgii, ktorej hlavným celebrantom bol vikár Michalovskej viceprovincie redemptoristov o. Maroš Dupnák CSsR sa účastníkom prihovoril v homílii páter Michal Zamkovský CSsR. Katolícka mládež zo Stropkova sprevádzala veriacich liturgickým spevom. Po liturgii pokračovalo vystúpenie skupiny Poetica Musica. Program pre deti odštartoval obľúbený kúzelník Wolf, ktorý si dokázal získať nielen detské publikum, ale zabávali sa ja rodičia.  Po kapele zo Sniny Sion, slovo dostali rečníci Eduard Filo a Dominik Gabriel. Eduard Filo povzbudzoval ľudí:  „Uvedomil som si, že nemá zmysel byť nespokojný a sťažovať sa, ak nič neurobím. Sú dve cesty. Buď Slovensko ostane jeho občanom ľahostajné alebo využijú potenciál, ktorý majú.“

Rómska evanjelizačná skupina F6 a Peter Milenky band vytvorili svojimi koncertmi veľmi príjemnú atmosféru v podvečer. No a večer chvál s misijným spoločenstvom Rieka Života, v ktorom vystúpil speaker Bohuš Živčák, bol naozaj kráľovským zvelebením Toho, ktorý s nami ráta a chce spasiť tento svet s našou spoluprácou. Vďaka nášmu Nebeském Otcovi, že Breakfestival 2016 sa mohol uskutočniť.

o. Miroslav Bujdoš CSsR

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza