Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Posledný novembrový piatok patril tak, ako zvyčajne spoločnej modlitbe teenagerov. Začali sme svätou liturgiou. A pokračovali spoločnou adoráciou. Tá bola úzko prepojená s Týždňom Cirkvi pre mládež, ktorý prebieha v čase 20. -26. novembra 2023. Je to týždeň, kedy Cirkev sa chce viac ako inokedy venovať mladým. Mladí s o. Miroslavom v nej poukázali na rôzne ťažké situácie, ktorými musia prechádzať vo svojich životoch. Na potrebu vnímať Boha ako milosrdenstvo, vládcu, kráľa. V závere sa O. Miroslav za všetkých dospelých ospravedlnil, že často si mladých nevšímame, alebo zľahčujeme ich problémy. A vyzval prítomných rodičov, starých rodičov, učiteľov a všetkých ktorí pracujú s mladými, aby boli viac vnímaví a otvorení počúvaniu.

Po adorácii sme spoločne pokračovali stretnutím v kláštore, kde sme sa aktivitami už pripravovali na obdobie Filipovky. Najprv sme si trénovali svoju pamäť, zapamätaním si čo najvyššieho počtu slovíčok. Slovíčka nám už napovedali o pripravovanom čase, na ktorý sa veľmi tešíme – Vianociach. Zahrali sme si aj malý vedomostný kvíz o 40 dňoch príprav pred Štedrým dňom. Veľkým prekvapením pre nás bola horúca čokoláda so šľahačkou a lentilkami ako aj koláčiky i torta.

A už sa tešíme na vianočný čas a ďalšie výzvy pred nami.

Zdroj a viac: Bazilika minor Michalovce
Taktiež: Gréckokatolícki redemptoristi
Foto: o. Maroš Dupnák CSsR

NOVEMBROVÉ STRETNUTIE TEENAGEROV

Obrázok 1 z 4

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email