REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

o. Michal Roško slávi svoje 93. narodeniny

Dnes 22. novembra 2021 redemptorista o. Michal Roško slávi svoje 93. narodeniny v Michalovskom kláštore. Ráno koncelebroval sv. liturgiu s vladykom Milanom, protoihumenom o. Metodom a ihumenom kláštora o. Jaroslavom v kláštornej kaplnke. Potom počas poludňajších modlitieb 6. času vladyka Milan posvätil novú ikonu Matky ustavičnej pomoci, ktorá bude na novom tetrapode v kláštornej kaplnke redemptoristov v Michalovciach a nakoniec zablahoželal o. Michalovi ku krásnym 93. narodeninám.

Milá kláštorná slávnosť pokračovala narodeninovým obedom, kde o. Michal v krátkosti pospomínal na svoje kňazské pôsobenie.
 
 
O. Michal Roško CSsR je najstarším členom Michalovskej viceprovincie redemptoristov. Prvé sľuby zložil 2. augusta 1949, kňazskú vysviacku dostal z rúk bl. hieromučeníka Vasiľa Hopka 25. júna 1972, potom 18 rokov pôsobil v Zubnom, neskôr v Humennom a Stropkove. Od roku 1998 je členom komunity redemptoristov v Michalovciach. V roku 2018 pri príležitosti je 90. narodenín bola vydaná aj kniha o o. Michalovi – Neprestaňme dobrorečiť Pánovi.
 
Autor: o. Metod Marcel Lukačik CSsRprotoihumen Michalovskej viceprovincie

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
  • Myšlienky Sv. Alfonza Mária de Liguori