REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Pre rehoľníkov sa konal kurz vo využívaní sociálnych sieti

Zasvätené osoby s niekoľkých rehoľných rodín sa stretli, aby sa zlepšili vo využívaní rôznych médií. Školenie ONLINE 6, ktoré sa konalo u saleziánov v Žiline 25.–27. októbra, bolo v poradí šiestym ročníkom.

Účastníci mali možnosť sa zdokonaliť vo vytváraní plagátov, písaní správ, v tom ako spravovať web stránky a ako oslovovať ľudí cez sociálne siete.

„Toto podujatie splnilo moje očakávania, pretože hneď úvodná prednáška Evy Güttlerovej zmenila celkový môj postoj k využívaniu sociálnych médií v evanjelizácii“ povedal redemptorista Lukáš Michalovič, účastník workshopu sociálnych sieti.

Na tohtoročnej akcii sa stretlo 24 osôb, väčšina rehoľníkov, ale aj dvaja diecézni kňazi a niekoľkí laici. Každý s nich si mohol vybrať jednu zo štyroch skupiniek.

Účastníci si pochvaľovali osobitný prístup každého školiteľa. „Svoj workshop hodnotím veľmi pozitívne, sestry sú veľmi šikovné a keďže ich mám v skupine  šesť, môžem sa im venovať individuálne“ vyjadril sa  jeden so školiteľov František Tokarčík.

Na záver kurzu bola na programe moderovaná beseda s hosťami, ktorými boli kňaz Zdeno Pupík, hovorca žilinskej diecézy a Radovan Pavlík, bývalý novinár a terajší riaditeľ organizácie PRE LUMEN.

 

Jozef Troja

 

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza