Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Putovná ikona Matky ustavičnej pomoci v Michalovskej viceprovincii

Redemptoristi prežívajú tretiu fázu jubilejného roku Matky ustavičnej pomoci, je to tzv. “Misionársky rok Matky ustavičnej pomoci.” Jeho cieľom je ohlasovať radostnú zvesť na základe tajomstiev spásy prítomných v symbolike ikony a použiť pritom ikonu Matky ustavičnej pomoci ako nástroj evanjelizácie. Počas tohto roka putuje po celom svete 12 ikon, ktoré posvätil Pápež František na Námestí svätého Petra. Tieto ikony majú navštíviť všetky redemptoristické spoločenstvá vo všetkých 82 krajinách, a na všetkých piatich kontinentoch, kde pôsobia redemptoristi. Dve ikony putujú po Európe, jedna začala svoju púť v Rímskej provincii, druhá vo Varšavskej provincii v Poľsku.

Dňa 27. 12. 2016 prišla ikona z Poľska na Slovensko. Priviezol ju poľský redemptorista o. Sylwester Cabala CSsR a odovzdal ju viceprovinciálovi o. Metodovi M. Lukačikovi CSsR v kláštore v Stropkove. Malo to aj symbolický význam, kedže asi v roku 1924 prišla do Stropkova prvá originálna kópia ikony Matky ustavičnej pomoci z Ríma. Doteraz je uchovávaná a uctievaná v chráme redemptoristov v Stropkove.

Dňa 30. 12. 2016 navštívi kláštor a chrám redemptoristov v Užhorode, potom od 2. 1. 2017 bude v Koroleve a vo farnosti Chyža. Od 8. 1. 2017 bude v Bazilike minor v Michalovciach. 10. 1. 2017 zavíta znovu do Stropkova, odtiaľ 13. 1. 2017 pôjde do chrámu Matky ustavičnej pomoci v Starej Ľubovni. Putovanie po Michalovskej viceprovincii zakončí v kláštore gréckokatolíckych redemptoristiek vo Vranove nad Topľou (15. – 18. 1. 2017).

Máme tak príležitosť stráviť chvíľu modlitby pred touto vzácnou ikonou Matky ustavičnej pomoci a prejaviť jej našu vďačnosť a úctu a zároveň načerpať potrebné milosti a dary. Matka chce stále obohatiť svoje deti a pomáhať im v ich potrebách.

o. Metod M. Lukačik CSsR

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email