Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

S nami Boh na generálke s premiérou v Starej Ľubovni

„Umenie je najvyšším darom aký dal Boh ľuďom a bez umenia si ťažko predstaviť Cirkev“ – povedal pápež Benedikt XVI.

Vedia to aj staroľubovnianski redemptoristi, ktorí združili grécko a rímskokatolíkov z celého okolia a po úspešnom muzikáli Evanjelium o Márii, ktoré malo premiéru v októbri, pripravili v duchu dnešnej doby sviatočný, vianočný večer s hlavnou myšlienkou S NAMI BOH.

Okolo šesťdesiat mladých ľudí na strunových, dychových, klávesových nástrojoch, spevom zborovým, sólovým, duetami či triom, pantomímou oslavovali Ježiša Krista narodeného z Panny, podvečer 25. decembra v gréckokatolíckom chráme Matky ustavičnej pomoci v Starej Ľubovni, ktorý sa dômyselnými úpravami a svetelnými efektmi zmenil na obrovskú koncertnú sieň s vynikajúcou akustikou.

Že bol s účinkujúcimi Boh aj tento večer, vyhodnotil autor myšlienky usporiadať slávnostný večer, lebo ako sa o. Vladimír Kišák CSsR priznal, generálka bola súčasne premiérou. V závere obecenstvo stálo a potlesk nebral koniec aj vďaka skvelému dirigentovi, učiteľovi ZUŠ Jána Melkoviča, Petrovi Jendrichovskému z Novej Ľubovne. Medzi účinkujúcich patril aj redemptorista o. Miroslav Bujdoš, ktorý sa predstavil ako gitarista aj klávesák. Texty piesní pripravil Peter Čakurda.

no images were found

(fotografie: Galéria-Kláštor Stará Ľubovňa-S nami Boh na generálke s premiérou – 77 fotografií)

Sólistky Ivka Oravcová, Lucia Dufalová a Dominika Ondičová sa ako nebeské hviezdy s mikrófonmi speváčok predstavili v najnovšej kolekcii svadobných šiat (z nemenovanej staroľubovnianskej požičovne). Diváci sa pokochali nielen na speváckom umení, ale aj na vizáži spevákov Antona Reľovského, Mária Čajku a Adama Konkoľa. Krajčírske umenie zas predviedli staroľubovnianske ženy na kostýmoch svätej rodiny a ďalších účinkujúcich. Všetci v čiernobielom ladení s rovnakými kulisami tvorili celok vecného a duchovného prinášajúc  vianočné posolstvo S NAMI BOH.

Odmenou pre roztlieskané obecenstvo bola rusínska ľudová koleda Dobrij večur Tobi, pane hospodariu, Syn Božij narodylsja, ale tú už postojačky spieval takmer celý chrám.

Monika Tančáková

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza