Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Stretnutie rehoľných bratov v Michalovciach

V dňoch 10. – 12. júna 2010 sa v kláštore redemptoristov v Michalovciach uskutočnilo stretnutie rehoľných bratov warszawskej provincie redemptoristov. Stretnutia sa okrem poľských spolubratov zúčastnili aj traja rehoľní bratia michalovskej viceprovincie (br. Štefan, br. Gorazd a br. Peter).

Stretnutie sa začalo vo štvrtok bratským stretnutím rehoľných bratov a michalovskej komunity redemptoristov. Nasledujúci deň o. Ryszard Hajduk z warszawskej provincie bratom predstavil dokument, ktorý hovorí o sľube poslušnosti. O. Atanáz v chráme Zoslania Svätého Ducha zasa hovoril o osobe bl. Dominika Metoda Trčku, ktorý dlhší čas pôsobil v Michalovciach, a zomrel ako mučeník v leopoldovskej väznici. Sv. liturgiu slúžil igumen kláštora o. Jozef Jurčenko. Popoludní bratia navštívili kláštor gréckokatolíckych sestier redemptoristiek v Lomnici pri Vranove nad Topľou. Večer bol ešte priestor na osobné rozhovory.

no images were found

Bratia sa rozišli do svojich kláštorov v sobotu ráno. Niektorí mali pred sebou veľmi dlhú, aj 800 kilometrovú, cestu. Všetci však boli radi, a aj my ako komunita, že sme mohli spoločne stráviť tento krátky čas a vzájomne sa obohatiť. Nasledujúce stretnutie rehoľných bratov redemptoristov z celej Európy sa uskutoční v septembri v Bratislave.

daatma

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza