Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Sväté misie Hanušovce nad Topľou

V dňoch 17.09. – 25.09.2022 sa v našej farnosti bl. Petra Pavla Gojdiča konali prvý krát sväté misie. Naša Gréckokatolícka farnosť Hanušovce nad Topľou patrí medzi najmladšie farnosti v Prešovskej archieparchií a metropolií, ktorá bola zriadená 1.2.2000. V júli 2001 sme začali stavať chrám, ktorý bol posvätený 3.8.2003 prešovským arcibiskupom a metropolitom Jánom Babjakom, SJ.

Otcovia redemptoristi o. Jozef Jurčenko CSsR, a o. Jozef Kišák CSsR prišli do našej farnosti ohlasovať Krista Vykupiteľa. Spolu so správcom farnosti o. Pavlom Semanom pripravili bohatý program, ktorý určite zaujal každého veriaceho.

Veľmi silným momentom bola krížová cesta s nesením misijného kríža. Krížová cesta sa konala v historickom parku, kde sa nachádza veľký kaštieľ a je to blízko nášho chrámu. Pri poslednom zastavení muži osadili misijní kríž. Pre mňa osobne to bol veľmi silný moment, keď pri kríži stala mladá mamička s dievčatkom a dievčatko sa spýtalo svojej mamky: „Maminka, prečo tento kríž je prázdny a nie je na ňom Ježiško, ako na kríži, ktorý mame doma?“ Mamka pohotovo odpovedala: „Ježiško vstal z mŕtvych, preto už nie je na kríži.“ Zvedavé dievčatko pokračovalo: „On naozaj vstal z mŕtvych?“ Mamka odpovedala: „Naozaj vstal z mŕtvych.“ A vtedy o. Jozef Jurčenko vyzval veriacich slovami: „Christos Voskrese! Voistinu Voskrese!“

Program svätých misií pokračoval ďalším dňom, kde sme si obnoviť svoje krstné sľuby pri plnom vedomí. Následne sme si mohli obnoviť svoje manželské sľuby, kde si mohli pripomenúť najdôležitejšie slova v manželstve: „Prepáč a ďakujem.“

Ďakujem Bohu za tento milostivý čas svätých misií. Ďakujem o. Jozefovi Jurčenkovi a o. Jozefovi Kišákovi, spolu so správcom farnosti o. Pavlovi Semanovi a rodinke za to, že sprostredkovali veriacim v našej farnosti tento milostivý čas.

Autor: Vincent Cap

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email