REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Sväté misie v Ladomírovej

V čase od 8. – 16. októbra 2016 sa konali sväté misie vo farnosti Ladomírová.  Na pozvanie miestneho správcu farnosti o. Pavla Semana prišli dvaja redemptoristi o. Jozef Jurčenko CSsR a o. Miroslav Bujdoš CSsR. Súčasťou farnosti Ladomírová sú aj ďalšie tri filiálne obce a to Krajné Čierno, Šemetkovce a Vagrinec. Miestni kňazi, správca farnosti o. Pavol Seman a jeho kaplán o. Ján Marčák privážali veriacich zo spomínaných obcí, aby sa tak mohli zúčastniť milostivého času svätých misií.

So začiatkom svätých misií vznikol aj zbor detí a mladých vo farnosti pod vedením pani Ivetky Marčákovej, manželky kaplána o. Jána. Svojou hojnou účasťou na programe, veriaci z farnosti Ladomírova potvrdzovali, že je v nich hlboká túžba po tom, aby sa ich viera zo dňa na deň rozvíjala. Mnohé osobné poďakovania, slzy dojatia, objatia boli svedectvom toho, že Boh v čase svätých misií konal veľké diela. Na záver bol zorganizovaný slávnostný obed pre celý kurátorský tím s manželkami, misionárov a miestnych kňazov s rodinami.

Chceme zo srdca poďakovať správcovi farnosti o. Pavlovi, jeho manželke Martinke, deťom Benediktovi, Pavlovi a Terezke Anne a kaplánovi o. Jánovi a jeho manželke Ivetke za vrúcne rodinné prijatie a za všetky milosti, ktoré skrze nich nám Boh požehnal počas svätých misií.

 

o. Miroslav Bujdoš CSsR

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
  • Myšlienky Sv. Alfonza Mária de Liguori

  • Odpustová slávnosť v Stropkove