Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce.

Sväté misie v Ladomírovej

V čase od 8. – 16. októbra 2016 sa konali sväté misie vo farnosti Ladomírová.  Na pozvanie miestneho správcu farnosti o. Pavla Semana prišli dvaja redemptoristi o. Jozef Jurčenko CSsR a o. Miroslav Bujdoš CSsR. Súčasťou farnosti Ladomírová sú aj ďalšie tri filiálne obce a to Krajné Čierno, Šemetkovce a Vagrinec. Miestni kňazi, správca farnosti o. Pavol Seman a jeho kaplán o. Ján Marčák privážali veriacich zo spomínaných obcí, aby sa tak mohli zúčastniť milostivého času svätých misií.

So začiatkom svätých misií vznikol aj zbor detí a mladých vo farnosti pod vedením pani Ivetky Marčákovej, manželky kaplána o. Jána. Svojou hojnou účasťou na programe, veriaci z farnosti Ladomírova potvrdzovali, že je v nich hlboká túžba po tom, aby sa ich viera zo dňa na deň rozvíjala. Mnohé osobné poďakovania, slzy dojatia, objatia boli svedectvom toho, že Boh v čase svätých misií konal veľké diela. Na záver bol zorganizovaný slávnostný obed pre celý kurátorský tím s manželkami, misionárov a miestnych kňazov s rodinami.

Chceme zo srdca poďakovať správcovi farnosti o. Pavlovi, jeho manželke Martinke, deťom Benediktovi, Pavlovi a Terezke Anne a kaplánovi o. Jánovi a jeho manželke Ivetke za vrúcne rodinné prijatie a za všetky milosti, ktoré skrze nich nám Boh požehnal počas svätých misií.

 

o. Miroslav Bujdoš CSsR

Zdieľanie článku

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email