REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Vernisáž MUDr. Juraja Dudu – Od básne k obrazu a naopak

 

Dňa 22. mája 2017 o 17.00 v obci Vinné v dome č. 42, sa konala vernisáž pána MUDr. Juraja Dudu (84). Na tejto nevšednej a milej udalosti sa zúčastnili z michalovského kláštora redemptoristov aj o. viceprovinciál Metod Marcel Lukačik CSsR, o. Michal Roško CSsR a o. Ján Jozef Oharčák CSsR.

V úvode všetkých prítomných privítala p. Ľudmila Poláková, ktorá potom odovzdala slovo o. Metodovi Lukačikovi CSsR, ktorý posvätil tento dom. Počas posviacky nádherné spieval aj náš chrámový zbor sv. Jozefa pod vedením MUDr. Márie Gofusovej. Dlhoročným členom tohto speváckeho zboru od jeho vzniku bol aj MUDr. Juraj Duda, ktorého Pán Boh hojne obdaril rôznymi talentami a on ich všetky naplno využil, čo svojimi slovami potvrdili aj predstavitelia mesta Michalovce, obce Vinné, speváckeho súboru Zemplín, Zboru sv. Jozefa pri našom kláštore, aj jeho príbuzní a známi a taktiež o tom svedčia aj tam vystavené obrazy aj básnické zbierky, ktoré sú jeho dielom. Niektorí účastníci si aj zobrali spomínané knižné zbierky básni, do ktorých sa ich autor aj podpísal.

Myslím si, že všetci účastníci tejto vernisáže – milej a nevšednej akcie budú mať na dlhý čas na ňu aj na pána MUDr. Juraja Dudu tie najkrajšie spomienky.

Do ďalšieho života tomuto vzácnemu človekovi, pánovi MUDr. Jurajovi Dudovi, prajeme veľa Božieho požehnania aj ochranu našej nebeskej Matky Panny Márie na mnohaja i blahaja lita.

 

 

o. Ján Jozef Oharčák CSsR

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza