Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Vianočná akadémia v Stropkove

Dňa 25. decembra 2011 na sviatok Narodenia podľa tela nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista, o 16. 00 hod. vo farskom chráme svätých Cyrila a Metoda v Stropkove bola Vianočná akadémia pod názvom Ježiš naša nádej a záchrana, ktorú s deťmi a mládežou nacvičil kaplán tejto farnosti o. Jozef Kišak CSsR.

Vianoce sú sviatkami lásky. Lásky očakávanej i lásky dávajúcej. Najväčším darom Vianoc je Láska sama – Boh. Ten, ktorý v plnosti času posiela svojho Syna. A toto Božie dieťa dáva a nečaká primeraný dar. Chce to kvôli nám, aby sme my ľudia urobili život ľudskejším, znesiteľnejším. Vianoce sú najväčšie v tom, že sa nám sám Boh daruje. A predsa nájdu sa aj takí ľudia počas týchto Vianoc, ktorí sú ľahostajní voči tomuto daru. Nájdu sa aj takí, ktorí sú plní beznádeje strachu, sklamaní.

Hlavnou postavou počas tejto akadémie bol muž, ktorý za sebou ťahal plné vrece. Čím bolo naplnené? Tento muž, počas týchto Vianoc, nosil so sebou plné vrece nezvládnutých životných skúšok, sklamaní, opustenosti, nepokojov, strachu, závislosti, hnevu, nedôvery… Nedokázal otvoriť svoje srdce pre najväčší dar týchto Vianoc – pre Ježiša. Vrece ho ťažilo a napriek tomu ho otrocky vliekol za sebou. Mal by sa ho zbaviť. Ale ako? Čo by sním teda mal urobiť?

Ďalšou postavou bol mladý šikovný poštár Peter, ktorý zaniesol balíky starému pánovi Michalovi do starobinca, aj deťom do Detského domova, list veselému dievčaťu Veronike, ktorá mu vysvetlila význam Vianoc.

Na scéne samozrejme nechýbali Jozef, Mária s novonarodeným Ježiškom, ktorému sa prišli pokloniť tri osoby, ktoré tiež ako poštár Peter ešte nepochopili, prečo Ježiš prišiel na svet.

Počas akadémie zaznelo niekoľko krásnych piesní.

Na záver hlavná postava – muž, už si niesol prázdne vrece, pretože všetko, čo bolo v ňom odovzdal Ježišovi. Už sa nemusí s tým všetkým trápiť sám. Kráčal životom oveľa radostnejšie a s istotou, lebo v jeho srdci sa narodil Ježiš. Ježiš svojou láskou vstúpil do jeho života a oživil v ňom nádej, že nie je sám, ale je s nim Ježiš – jeho nádej a záchrana.

Všetci účinkujúci v tejto akadémii do jej prípravy vložili srdce, za čo boli odmenení silným potleskom od prítomných veriacich.

o. Ján Jozef Oharčák CSsR[slideshow id="226" w="480" h="480"](fotografie: Galéria-Kláštor Stropkov-Vianočná akadémia v Stropkove – 24 fotografií) ]]>

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza