Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

Vianočná akadémia v Stropkove

V chráme svätých Cyrila a Metoda na sviatok Narodenia Pána Ježiša 25. decembra 2012 o 16.00 hod. začala Vianočná akadémia pod názvom „CHIARA – SVETLO“, ktorú si pripravili deti a mládež. Bola o živote blahoslavenej Chiary Badano, ktorá prijala do svojho života Ježiša Krista.

Chiara Badano sa narodila 29. októbra 1971 v Sasselo, v severnom Taliansku. Chiara bola vymodlené dieťa. Narodila sa svojim rodičom po desiatich rokoch čakania. Jej narodenie bolo Božím darom, dôkazom že nádej existuje. Nemala ďalších súrodencov. Vyrastala obklopená láskou v rodine, ktorá žila hlboký vzťah s Bohom. V Chiare samotnej sa už čoskoro zapálila veľká horlivosť pre evanjelium. Už v detstve sa snažila priblížiť Ježiša druhým cez vlastné správanie. Vyrastala ako jednoduché dievča radujúce sa z daru života. V desiatich rokoch sa začala zapájať do Hnutia fokolare, v ktorom prijala meno „LUCE“. Mala rada šport aj spoločnosť, ale najviac Ježiša. Pre neho prijala všetko, čo súviselo s rakovinou kosti, ktorá jej nedovolila dožiť sa devätnástich narodenín. Aj tak bola nesmierne šťastná.

Chiara prejavila svoju lásku k Bohu i ľuďom až do krajnosti, rozhodla sa po svojej smrti darovať svoje očné rohovky tým, ktorým umožnia znovu vidieť…

Proces jej blahorečenia sa začal v júni 1999. Dňa 3. júla 2008 s uznaním hrdinských čností bola vyhlásená za ctihodnú a 19. decembra 2009 bol priznaný zázrak na jej príhovor. Slávnosť blahorečenia sa konala 25. septembra 2010 v chráme Panny Márie Božskej lásky v Castel di Leva na okraji Ríma za predsedníctva arcibiskupa Angelo Amato, z poverenia pápeža Benedikta XVI. Sviatok blahoslavenej Chiary Luce Badano pripadá na 29. októbra.

Na záver Vianočnej akadémie prítomní veriaci všetkých účinkujúcich odmenili dlhým potleskom. Túto akadémiu s deťmi a mládežou nacvičil správca farnosti o. Jozef Kišák CSsR, ktorému patrí veľká vďaka.

o. Ján Jozef Oharčák CSsR

(fotografie: Galéria-Kláštor Stropkov-Vianočná akadémia v Stropkove – 14 fotografií)

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Myšlienky sv. Alfonza