Warning: Undefined array key 0 in /data/1/0/103352d8-0c9f-4ddf-afbc-a671fc3ed576/misionar.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/module.nextgen_gallery_display.php on line 142

REDEMPTORISTI
Viceprovincia
Michalovce

V dňoch 24. – 28. január 2011 sa v kláštore redemptoristov v Stropkove uskutočnila VIII. Viceprovinciálna kapitula michalovskej viceprovincie redemptoristov. Okrem členov viceprovincie sa kapituly zúčastnil aj zástupca pražskej provincie redemptoristov P. Stanislav Přibyl a bratislavský viceprovinciál redemptoristov P. Václav Hyppius, ktorý zároveň viedol aj krátku duchovnú obnovu pre kapitulárov.

no images were found

(fotografie: Galéria-Nezaradené-Viceprovinciálna kapitula redemptoristov – 12 fotografií)

V deň začatia kapituly prišiel aj košický eparcha Milan Chautur, ktorý ako protoigumen viedol michalovskú viceprovinciu v rokoch 1990 – 1991. S prítomnými kapitulármi slávil sv. liturgiu a prihovoril sa aj v homílii. V posledný deň kapituly sa počas sv. liturgie prihovoril kapitulárom prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ.

Kapitula zvolila nové viceprovinciálne vedenie na obdobie štyroch rokov. Zástupcom protoigumena Jaroslava Štelbaského bol zvolený Metod Lukačik. Do užšej konzulty bol zvolený Marián Pacák. Za členov viceprovinciálnej rady boli zvolení aj Mikuláš Tressa a Maroš Dupnák.

Kapitula zmenila niektoré viceprovinciálne stanovy a zaoberala sa aj otázkami ďalšieho apoštolátu.

daatma

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
  • Myšlienky Sv. Alfonza Mária de Liguori

  • Odpustová slávnosť v Stropkove